شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، روبروی پارک شریعتی کوچه آریایی، ساختمان آریایی، پلاک ۴۵ واحد ۴ 
09360050682
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

مقالات آموزشی

تفاوت آزمون IELTS و آزمون PTE

تفاوت آزمون IELTS و آزمون PTE

تفاوت عمده بین دو آزمون IELTS  و PTE  در طریقه برگزاری آنها است زیرا آزمون IELTS کاغذی و آزمون PTE کامپیوتری  می باشد. بنابراین در آزمون PTE لازم است داوطلب مهارت کافی در کارهای کامپیوتری و تایپ سریع را داشته باشد یعنی تا حدودی فاکتورهای سرعت عمل و هوش نیز مورد سنجش قرار می گیرد. این دو آزمون در بخش اسپیکینگ هم با یکدیگر فرق دارند بطوریکه در آزمون IELTS داوطلب دقایقی را با آزمون گیرنده بحث و گفت و گو می کند اما در آزمون PTE داوطلب متنی را با صدای بلند روخوانی می کند و نمره ریدینگ و اسپیکینگ برایش لحاظ می شود.

ادامه مطلب: تفاوت آزمون IELTS و آزمون PTE

آمادگی رایتینگ تافل

آمادگی رایتینگ تافل   

 تمرین نوشتن تافل مرحله 1، خودتان را سازماندهی کنید:

قبل از این که تصمیم به نوشتن یک مقاله بگیرید ، چیزهای مهمی وجود دارند که باید بدانید:

برای تکمیل این بخش 30 دقیقه فرصت دارید ، بنابراین باید زمان زیادی را صرف تمرین کنید.در ابتدا این کار ممکن است مشکل باشد اماصرف کردن زمان زیاد برای نوشتن یک

مقاله الزامی است.

ادامه مطلب: آمادگی رایتینگ تافل

5 نکته آسان برای شرکت در آزمون تافل

1-    وقت کافی  و مناسب بگذارید

بسته به سطح انگليسی و نمره ای که می خواهید کسب کنید ، ممکن است به مدت 2 هفته نیاز به مطالعه داشته باشد يا 5 ماه زمان برای مطالعه بخواهید . پس چطور می شود بفهمید که به چه مدت زمان نیاز دارید ؟ ابتدا مشخص  کنید که به کدام مدل از امتحان تافل نیاز دارید  شما می توانید این را در وب سایت تافل پیدا کنید . سپس ، یک آزمون TOEFL  بر روی وب سایت ETS  بگیرید تا بتوانید دریابید که چه نمره ای کسب می کنید . بر اساس نتایج خود ، شما می دانید به چه مدت زمان برای مطالعه نیاز دارید . به عنوان مثال ، اگر بخواهید در دانشگاه Carnegie Mellon تحصیل کنید ، آنها نیاز به نمره 100 دارند . شما نتایج خود را از آزمون تمرین خود دریافت می کنید و نمره شما 90 شده است . اکنون می دانید که شما باید کاری انجام دهید ! به طور کلی ، برای دانش آموزان برای بهبود 10 امتیاز ، آنها باید برای حداقل یک ماه مطالعه کنند .

ادامه مطلب: 5 نکته آسان برای شرکت در آزمون تافل

4راه برای دانشجویان بین المللی که می توانند برای TOEFL آماده شوند

اگر زبان اولی که شما به عنوان یک کودک یاد گرفتید چیزی غیر از زبان انگلیسی بوده است ، تست انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی یا  TOEFL ، یک گام اجتناب ناپذیر در روند رفتن به کالج یا دانشگاه ایاالت متحده خواهد بود.

به دلیل مخفف کلمات بی معنی آن ، ممکن است به نظر برسد که تست آسانی است اما فریب نخورید یک آزمون چهار ساعت و 30 دقیقه ای برای سنجش مهارت انگلیسی است  که در نهایت می تواند باعث شود که شما در کالج رویایی خود رد یا پذیرفته شوید .

ادامه مطلب: 4راه برای دانشجویان بین المللی که می توانند برای TOEFL آماده شوند

آیا انجام آزمون آیلتس به صورت کامپیوتری خبر خوبی به حساب می آید ؟

قرار است که هیچ تفاوتی بین دو نسخه  کاغذی و کامپیوتری آن وجود نداشته باشد و شما حق انتخاب داشته باشید. اما انتخاب کدام یک برای شما بهتر است ؟

در بسیاری از فروم ها می خوانید که یک داوطلب از نمره خود تعجب کرده  است و توقع این را داشته  که نمره  بالاتری کسب کند. مثلا شخصی می گوید من در آزمون های آزمایشی نمره ای معادل ۷٫۵ می گرفتم ولی در آزمون اصلی نمره 5.5  گرفتم .  اگر به بررسی کارنامه این داوطلبین پرداخته شود خواهید دید که اکثر آنها توانسته اند مهارت های Speaking را با نمره مناسبی بگذرانند اما در بخش reading و listening و در بسیاری از مواقع در بخش  writing نمره آنها تفاوت بسیار زیادی دارد. آیا دلیل این مسئله برای شما هم تعجب آور است ؟

Handwriting   یا دست خط شما شاید در نگاه اول چندان مهم جلوه نکند، اما مطمئنا در اختلاف نمره تاثیر دارد . بسیاری از ممتحنین آیلتس آموزش دیده اند که در صورتی که یک کلمه برای آنها قابل خواندن unreadable بود آن را غلط به حساب بیاورند. بسیاری از مواقع حتی کلمه هایی با یک ایراد نوشتاری کوچک نیز اشتباه به حساب می آیند و نمره آن از شرکت کننده کسر می گردد . یکی از دلایل مهم کسر نمره این امر خواهد بود. اما چرا انجام آزمون آیلتس به صورت کامپیوتری برای این دسته از افراد یک برگ برنده به حساب می آید؟

ادامه مطلب: آیا انجام آزمون آیلتس به صورت کامپیوتری خبر خوبی به حساب می آید ؟

چگونگی پیشرفت در مهارت Speaking در زبان انگلیسی

بیشتر دانشجویان master  وقتی میخواهند یک مکالمه واقعی با کسانی که بومی زبان انگلیسی هستند را داشته باشند مشکلی با گرامر آن ندارند در عوض مشکل اصلی آنها کمبود صحبت کردن به صورت طبیعی و بومی، سلیس و روان  است. در حقیقت، تنها راه  پیشرفت برای صحبت به صورت سلیس و روان این است که به تعداد خیلی زیاد از listening  گوش دهید و بعد از آن تمرین کنید. نکات زیر برای پیشرفت در مهارت speaking  هستند . فراموش نکنید که پایه و اساس speaking تمرین کردن و گوش دادن به listening  است ! در اینجا پیشنهادهایی وجود دارد که می تواند شما را در راه دستیابی به پیشرفت در مهارت speaking  کمک کند ، زمانی که شما نیز بخواهید تمرین speaking  داشته باشید .

 

ادامه مطلب: چگونگی پیشرفت در مهارت Speaking در زبان انگلیسی

  شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، روبروی پارک شریعتی کوچه آریایی، ساختمان آریایی، پلاک ۴۵ واحد ۴ .
09360050682
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید